Úvod > Výstavy > Výstavy v Čajovničce > Pavel Novotný - Proměny

Pavel Novotný - Proměny

2013-11-11 15:30:57

Fotograf a fotogalerista v jedné osobě, pan Pavel Novotný, připravil u příležitosti svého významného životního jubilea pro návštěvníky Čajovničky v Neratovicích soubor fotografických obrazů Metamorfózy věnovaný sklu a jeho proměnám. Výstavu můžete shlédnout ood 1.10. do 11.11.2013

Pavla Novotného (1963) „pohltilo“ fotografování v devíti letech. Absolvoval Lidovou konzervatoř (obor Výtvarná fotografie) a následně Pražskou fotografickou školu. Od roku 1991 je fotografem „na plný úvazek“. V roce 2006 otevřel v Odoleně Vodě fotografický ateliér a Minigalerii, která se postupně stala místem setkávání tvůrců „dobré fotografie“s jejími příznivci.

Sám autor potvrzuje, že fotografování skleněných artefaktů a zachycování jejich proměn při různém osvětlení, v neuvěřitelných úhlech a detailech je jeho velkou fotografickou radostí, které se oddává ve chvílích našetřeného volného času a kdy fotoateliér osiří.

Při pohledu na výsledky jeho „radosti“ jako byste znovu dokázali pozorovat svět skrze prachobyčejný střep rozbité pivní lahve a přitom se divili, kde jste se to najednou ocitli a CO a KOHO to vlastně vidíte. Pro tu chvíli stačí dát volný prostor fantazii a představám. A pokud se náhodou bojíte „zabloudit“, zkuste se nechat lehce vést autorovými názvy. Ocitne se třeba uprostřed lidského srdce, o pár kroků dál zase v hlubinách rozpínajícího se vesmíru.

Roman Straka, Odolena Voda

Zpět na začátek stránky