Úvod > Výstavy > Výstavy v Čajovničce > Aleš Kocourek - Lidé Emberá

Aleš Kocourek - Lidé Emberá

2011-04-05 00:00:00

V dávných dobách byli všichni tvorové na zemi lidé a pobývali spolu v jednom souladu a harmonii. Bůh Ankoré přidělil různým lidem určité dary, které měli spravovat a využívat pospolu s ostatními. Například vodu, oheň, cukrovou třtinu apod. Ovšem někteří lidé začali zneužívat svého privilegia a projevovali rysy nadřazenosti. Tyto lidi bůh Ankore proměnil ve zvířata jako trest za jejich sobectví. Lidé, kteří zůstali, byli čistí a spravedliví a dokázali rozumně využít jim svěřených darů, které formují základ lidského života. Tak vznikl kmen Emberá.

Aleš Kocourek, 1969, Neratovice

Amatérsky fotografuje od roku 1982. Věnuje se různým žánrům. Převážně však podvodní fotografii, krajině a makrofotografii.

První fotoaparát, na který jsem fotil, byl ruský Villia, který jsem si „půjčoval“ od mých rodičů. Když jsem ho pak kuriózně v roce 1983 zapomněl na nádraží v obci Stratená, kdesi ve Slovenském Ráji, koupit jsem z bazaru v pražské Lazarské ulici zánovní zrcadlovku na kinofilm Zenit-E, kterou jsem pak měl několik dalších let. Po roce 1989, jsem souběžně prostřídal několik přístrojů značek Canon a Olympus, až jsem v roce 1992 skončil u značky NIKON, zrcadlovky F70. Postupně jsem přikupoval objektivy a další příslušenství, přičemž jsem postupně přešel na digitální NIKON D700.

Zpět na začátek stránky