Úvod > Výstavy > Ostatní události > Bretaň 13 + 1

Bretaň 13 + 1

2014-08-08 00:00:00

Bretaň, cíl naší letošní dovolené, leží v nejzápadnější části Francie na pobřeží Atlantiku. Cestu dlouhou cca 1 600 km jsme zvládli bravurně, s přespáním v hotelu Formule 1 v Saint Dizier. Druhý den jsme dorazili na Pobřeží růžové žuly do městečka Trévou-Tréguignec, kde jsme měli na pobřeží pronajatý dům.

V této části Francie je jeden z nejvyšších přílivů a odlivů v Evropě, průměrně se udává 7 m. Při odlivu moře ustoupí několik stovek metrů, z mořského dna se stává obrovská pláž a hřiště.

Z místa pobytu jsme každý den podnikali výlety do okolí, chtěli jsme vidět vše, co Bretaň nabízí ve svých turistických průvodcích. Městečko Perros-Guriec, pobřežní celní stezka lemovaná rozmanitými skalními útvary z růžové žuly a maják Meen Ruz u Ploumanc´hu, ostrov Ile de Bréhat a severní mys s majákem Phare du Paon. Pontreuix, typické bretaňské město s řadou kamenných a hrázděných domů, zámek Château de la Roche Jagu. Pravidelné trhy v Tréguieru , ostrov Ile Grande, kde je ornitologická stanice, Menhir de St-Uzec a dolmen Poul Fich. Impozantní železniční viadukt ve městě Morlaix, farní dvorce Saint-Thégonnec a v Guimiliau, pobřežní domek vtěsnaný mezi dvě růžová skaliska Le Gouffre a opatství Mont-St-Michel.

Na zpáteční cestě jsme opět přespali opět v F1 ve městě Nancy. I když jsme z Bretaně viděli jen zlomek, přesto nám Bretaň zůstala v srdcích jako nádherný a zajímavý kout Evropy.

Zpět na začátek stránky